خانه » اخبار

بایگانی دسته بندی ها : اخبار

اشتراک به خبردهی

مناقصه احداث نخستين نيروگاه زمين‌گرمايي

مناقصه

مهم‌ترین محورهای خبری مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو ایران است. یوسف آرمودلی در یک نشست خبری قیمت خرید تضميني برق انرژي تجديدپذير از بخش خصوصی را دست‌کم 440 تومان به‌ازاي هر كيلووات ساعت اعلام کرد و گفت: اين رقم با توجه به شرايط مختلف قابل تعديل بوده و حداقل پرداخت به توليدكنندگان است. آرمودلي در نشستی خبري افزود: سازمان انرژي‌هاي نو ... بیشتر بخوانید »

داکت اسپیلت چیست

images

البته اسپیلت کانالی و اسپیلت دیواری تفاوت بسیار زیادی از نظر مصرف برق و تولید گرما با هم دارند؛ در اسپلیت دیواری یونیت خارجی وظیفه تولید سرما و گرما را به عهده دارد ولی در اسپلیت کانالی یونیت خارجی فقط وظیفه تولید سرما را به عهده دارد و گرما از طریق موتورخانه یا پکیج دیواری تامین می شود   به ... بیشتر بخوانید »

نسل جدید توربین به صنعت برق کشور وارد می شود

download

  “حمید چیت‌چیان” درباره آخرین وضعیت ظرفیت نصب شده نیروگاهی ایران، اظهار داشت: ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور هم‌اکنون به 70 هزار و 440 مگاوات رسیده است که با این میزان ظرفیت نیروگاهی، رتبه 14 جهان را از آن خود کرده‌ایم. وی افزود: باوجود تمام تحریم‌ها، با تکیه بر لطف خدا و استفاده از تمام ظرفیت‌های داخلی، برقی با اطمینان و ... بیشتر بخوانید »

اتصالي در سيستم موتورخانه حادثه ساز شد

0004580

ستاد فرماندهي آتش‌نشاني با دريافت خبر وقوع اين حادثه بلافاصله آتش‌نشانان ايستگاههاي 98 و 34 به همراه خودروي حامل دستگاه تنفسي را به محل حادثه در شهرک اکباتان، خيابان نفيسي اعزام كرد. بیشتر بخوانید »

مرمت تاسیسات آبرسانی باعث صرفه جویی 35 درصدی هدررفت می شود

adverimg-878791

محمد وکیلی در نشست بررسی مسائل و مشکلات سد فینسک و چاشم با اشاره به وجود مشکل کم‌آبی در استان تصریح کرد: بحث آبرسانی به شهرستان‌های استان یکی از مسائل مهم و ضروری استان است که باید برای آن برنامه‌ریزی شود. بیشتر بخوانید »

حمایت 6 شرکت صاحب نام از صنعت تاسیسات کشور

http://tasisatnovin.ir

شرکتهای ایران رادیاتور، بوتان، گیتی پسند، شوفاژکار، تهویه و پاژند پاد (نماینده شرکت فراست ایتالیا) کنفرانس پنجم را حمایت می کنند. کنفرانس بین المللی گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع جزء نادر رویدادهای صنعتی تاثیرگذار است که با اتکا بر حمایتهای بخش خصوصی اداره و برگزار می گردد. بیشتر بخوانید »

صنعت فاضلاب به خودکفایی نزدیک 100 درصد رسیده‌ است

images

حمیدرضا تشیعی با اشاره به اینکه در صنعت فاضلاب به خودکفایی نزدیک 100 درصد رسیده‌ایم، گفت: در دهه سوم عمر صنعت آب و فاضلاب کشور به مرزی رسیده ایم که حجم تاسیسات مورد بهره برداری آب و فاضلاب به میزان قابل قبولی رسیده و اینک الویت از توسعه به سمت بهره برداری رفته است. بیشتر بخوانید »

طرح انتقال آب دریای خزر نیازمند یاری هرچه بیشتر است

http://tasisatnovin.ir

طرح انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی ایران در برهه کنونی نیازمند یاری بیشتر دولت تدبیر و امید و همراهی بهتر بخش خصوصی برای اجراست. بیشتر بخوانید »

باتری های خورشیدی قدرتمندتر از قبل می شوند

http://tasisatnovin.ir

محققان اسپانیایی با استفاده از گرافن و یک ماده معدنی حاوی کلسیم، پیل خورشیدی با کارایی بالا تولید کردند. بیشتر بخوانید »

سیستم گرمایشی منازل با استفاده از مترو تولید شد

download

مهندسان انگلیسی قرار است از گرمای بیش از اندازه متروی لندن برای تولید انرژی حرارتی استفاده کنند. بیشتر بخوانید »

بالا